Zalew w Siczkach

i

Autor: A.B

Będzie kolejny przetarg na budowę kładki nad zalewem w Siczkach.

2022-05-12 15:59

Nie rezygnujemy z budowy kładki - informuje Urząd Miejski w Jedlni - Letnisko. Przypomnijmy, trzeci przetarg na realizację tej inwestycji nie został rozstrzygnięty. Wykonawca nie podpisał umowy z powodu zbyt wysokich kosztów budowy kładki.

Wykonawca nie zdecydował się na podpisanie umowy - mowa o przetargu na budowę kładki pieszo - rowerowej nad zalewem w Siczkach. Powodem były zbyt wysokie koszty. - Nie rezygnujemy z budowy kładki , przetarg zostanie ponownie ogłoszony - mówi Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni – Letnisko.

Umowa nie została podpisana, bo wykonawca po prostu nie doszacował kosztów. Terminu nowego przetargu jeszcze nie ustaliliśmy, ale on na pewno się pojawi. Czekamy, aż sytuacja, się troszkę ustabilizuje, ponieważ projekt ten jest w głównej mierze oparty na konstrukcji stalowej, więc tutaj też obserwujemy cenę stali i są one niestety w dalszym ciągu wysokie.

Kładka pieszo - rowerowa jest częścią większego projektu odbudowy zbiornika. Ma ona być przedłużeniem ulicy Płużańskiego łącząc ją z drogą do Kolonki i w pobliże stadionu. Przypomnijmy, na realizację tej inwestycji gmina Jedlnia – Letnisko pozyskała prawie 2 miliony złotych dofinansowania z Samorządu Województwa Mazowieckiego na realizację tej inwestycji.