Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Obecnie trwa ocena formalna wszystkich pomysłów, które wpłynęły.
W porównaniu do poprzednich edycji, Mazowszanie zgłosili o wiele więcej pomysłów. W tym roku to aż 329 projektów, w tym 79 w puli ogólnowojewódzkiej, a 250 w podregionalnej. Najwięcej zgłosili mieszkańcy podregionu radomskiego, bo aż 50 pomysłów, co mnie bardzo cieszy - powiedział Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.
Polecany artykuł:
Najwięcej pomysłów wpłynęło w obszarze kultury i ochrony zabytków.
W tym roku najwięcej, bo aż 69 projektów dotyczy kultury, ochrony zabytków i opieki nad nimi. Drugimi najczęściej zgłaszanymi przedsięwzięciami były te związane z promocją i ochroną zdrowia oraz transportem zbiorowym i drogami publicznymi. Tu wpłynęło po 58 projektów w ramach każdego zadania. Nieco mniej, bo 57 projektów wpłynęło w kategorii edukacja publiczna. 25 pomysłów dotyczy kultury fizycznej i turystyki, 23 – bezpieczeństwa publicznego, 12 – zagospodarowania przestrzennego, 11 – ochrony środowiska, 7 – pomocy społecznej, 4 – wspierania rodzin i systemu pieczy zastępczej, 3 – tworzenia warunków rozwoju gospodarczego, a 2 – modernizacji terenów wiejskich - dodaje Rafał Rajkowski.
Obecnie trwa ocena formalna wszystkich wniosków, które wpłynęły. Do 18 kwietnia ma zostać opublikowana lista pomysłów, które znajdą się na karcie do głosowania, z kolei samo głosowanie potrwa od 30 maja do 19 czerwca. Zwycięskie pomysły mają być realizowane w przyszłym roku.