Nowe drogi na Wincentowie

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Co dzieje się w strefie przemysłowej na Wincentowie ?

2021-12-28 16:37

Wybudowano nowe drogi, są też inwestorzy, którzy chcą tam stawiać halę i dać zatrudnienie mieszkańcom Radomia i regionu- tak kończy się rok jeżeli chodzi o strefę przemysłową przy ul. Warszawskiej na Wincentowie.

Miasto zamierza przeznaczyć tereny na północy miasta na Wincentowie. Przygotowano teren, wybudowano układ drogowy i rozstrzygnięto przetarg jeżeli chodzi o zagospodarowanie tego miejsca.

- Długo rozmawialiśmy i przygotowaliśmy przetarg gminnej spółki Rewitalizacja na 12 hektarów właśnie na Wincentowie. Ten przetarg szczęśliwie udało się rozstrzygnąć. Jesteśmy po podpisaniu tego aktu notarialnego. Wstępne założenia są taki, że powstaną tam trzy obiekty przemysłowe. Wstępne szacunki zakładają, że prace może tam znaleźć 800- 900 osób. Na razie wolałabym nie mówić o szczegółach, myślę że sam inwestor będzie o tym mówił To jest drugi inwestor na tym terenie. Tam prace są już zaawansowane. W 2022 roku będziemy ogłaszać przetargi na kolejne działki. Mam nadzieję, że za rok będę mogła państwu przekazać kolejne dobre informacje- mówi Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia.

Aby terenem zainteresowali się przedsiębiorcy trzeba było najpierw zainwestować. 5,5 miliona złotych kosztowała budowa układu komunikacyjnego na Wincentowie.Pieniądze na budowę dróg w strefie pochodziły z Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE