Ratusz w Radomiu

i

Autor: FB/Radosław Witkowski, prezydent Radomia Ratusz w Radomiu

Co z radomskim hejnałem? O tym więcej w artykule

2021-11-29 13:08

Czy w nowym roku wybrzmi hejnał z radomskiego ratusza? Prace nad nagraniem prowadzone są przez Resursę Obywatelską. Mieszkańcy Radomia codziennie będą słyszeć utwór „Alleluja” autorstwa Mikołaja z Radomia. Decyzja w sprawie hejnału została podjęta przez radę miasta

Radom będzie miał swój hejnał.​ Ma być on odtwarzany z wieży radomskiego ratusza. Codziennie mieszkańcy Radomia będą słyszeć utwór "Alleluja" Mikołaja z Radomia. Taką decyzję ponad rok temu podjęli radni rady miasta -  informuje radny Tomasz Gogacz.

Jest to potwierdzenie formalne, że ten utwór Mikołaja z Radomia będzie takim naszym symbolem miasta. On już był odtwarzany z ratusza naszego miasta. Dodatkowo myślę, że jest to coś ważnego dla miasta, co mówi o pewnym patriotyzmie lokalnym, o wizerunku Radomia. Hejnał o 12, każdego dnia, na wzór Krakowa, godnego miasta królewskiego, a Radom też jest takim miastem królewskim, będzie wybrzmiewał z radomskiego ratusza. Jest też taka ustawa, aby hejnał był również grany na rozpoczęcie każdej sesji rady miejskiej.

Aktualnie prace nad nagraniem radomskiego hejnału prowadzone są przez Resursę Obywatelską. Mieszkańcy Radomia hejnał mają usłyszeć już w 2022 roku.