szpital tymczasowy

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Coraz więcej chorych na COVID-19 w szpialu tymczasowym

2021-11-05 13:32

Coraz więcej zakażeń COVID-19 w kraju, coraz więcej pacjentów w szpitalu tymczasowym. Zmniejsza się liczba dostępnych łóżek w radomskiej lecznicy. Powodem jest rozwój czwartej fali pandemii.

Na początku tygodnia w szpitalu tymczasowym przygotowano kolejny moduł łóżek dla pacjentów z COVID-19. Obecnie w lecznicy jest 100 miejsc w tym 20 miejsc respiratorowych. Jednak z dnia na dzień liczba wolnych miejsc maleje.

- Szpital tymczasowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego jest niemal pełny. Lekarze przyznają, że chorzy przyjeżdżają do szpitala w ciężkim stanie. 80 proc. pacjentów szpitala stanowią osoby niezaszczepione. O rosnącej liczbie zakażeń świadczy również liczba wyjazdów karetek pogotowia ratunkowego. Każdego dnia ratownicy pogotowia ratunkowego zużywali kilka czy kilkanaście kombinezonów- mówi Elżbieta Cieślak rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Zgodnie z nowymi przepisami pacjenci z COVID-19 mający choroby współistniejące przebywają też na innych oddziałach w wyznaczonych do tego izolatkach. Tak jest na przykład na oddziale kardiologii czy nefrologii. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE