Rwańska 15

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Inwestycje

Czy kolejne kamienice w Radomiu odzyskają dawny blask. Chodzi o budynki na ul. Rwańskiej

2024-04-17 14:18

​Kolejne kamienice mają szansę odzyskać dawny blask. Radni zdecydowali się na przekazanie miejskiej spółki Rewitalizacja kamienicy przy ul. Rwańskiej 15. Na początku roku nieruchomość została zakupiona przez miasto. Tym samym miejska spółka posiada 3 budowle przy ul. Rwańskiej i Szewskiej które wymagają remontu.

To jedne z ostatnich budynków na Starym Mieście, które znajdują się w złym stanie technicznym. Odpadający tynk, zawalający się dach i pozabijane okna. Jednak to może się zmienić. Miejska spółka Rewitalizacja zajmująca się remontem starych zabytkowych kamienic stała się właśnie właścicielem nieruchomości przy ul.Rwańskiej.

- Jeżeli chodzi o Rwańską 15 musimy stworzyć koncepcje, przeprowadzić rewitalizację, zbaczyć w jakim znajduje się stanie. Wtedy będziemy wiedzieli, czy będziemy remontować te kamienicę, czy jednak będzie potrzeba jej odtworzenia. Wtedy będziemy mogli oszacować koszty Jeżeli chodzi o przeprowadzoną przez nas analizę wynika, że mieszkania w tym miejscu będą nieopłacalne. Będą one zbyt drogie i ciemne biorąc pod uwagę gdzie znajdują się te kamienice. Choćby kamienic Rwańska 13/Szewska 16 sąsiaduje z uliczką więc mieszkania w tej kamienicy byłyby przykładem tzw. patodeweloperki. Chcemy więc stworzyć tam lokale usługowe. Są chętne firmy, które chciałyby tam zainwestować i z myślą o nich będziemy mogli robić projekt budowlany - mówi Dorota Rajkowska prezes spółki Rewitalizacja. 

Niewykluczone, że przetarg na remont zniszczonych kamienic zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.