Szczepienia dzieci jeszcze w grudniu! Znamy datę!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepienia dzieci jeszcze w grudniu! Znamy datę!

Czy szczepienie małych dzieci jest bezpieczne?

2021-12-07 15:17

Czy należy szczepić małe dzieci czy też nie. Wkrótce mają ruszyć zapisy na podanie wakcyny dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Szczepionka została już zaakceptowana przez Europejską Agencję Leków. Do szczepień najmłodszych namawiają też lekarze.

Przed rodzicami nie lada decyzja do podjęcia. Muszą zdecydować o szczepieniu dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Zapisy na szczepienia mają ruszyć lada dzień, natomiast same szczepienia od 16 grudnia. Do szczepień dzieci namawiają lekarze pediatrzy

- Jeśli rodzice nie boją się szczepić bardzo małych dzieci, wręcz noworodków- nie powinny też bać się szczepić przeciwko COVID-19. Jest to kolejna szczepionka, która została zrobiona zgodnie ze wszystkimi regułami farmaceutycznymi. Nie wierzcie państwo w plotki. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o pieczeniu chleba pytajcie piekarza, a jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś o szczepionkach i ich działaniu pytajcie lekarza - mówi Paweł Struss kierownik oddziału pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Cały czas szczepić się mogą dzieci w wieku od 12 roku życia.