BMX

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Deskorolkarze i rowerzyści na BMX rywalizowali w Kozienicach [WIDEO]

2022-05-28 19:53

Na nowym skateparku w Kozienicach pokazali akrobacje na deskorolkach i BMX'ach. W mieście po raz siódmy odbyła się impreza "Hunt Your Goat - Vol. 7 - Kozienice Skate/BMX Contest" Wzięło w niej udział 80 zawodników zarówno profesjonalistów jak i amatorów z całego kraju.

Na te zawody zjechali zawodnicy z całego kraju. To najlepsi z najlepszych jeżeli chodzi o jeżdżenie wyczynowe na deskorolkach i bmxaxch. Oglądający ich popisy nie mieli wątpliwości- na tych zawodników prawa fizyki nie działają.

- Skatepark został rozbudowany i mam nadzieje, że siódma edycja tej imprezy będzie tą najlepszą. Wracamy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. W zeszłych edycjach przyjeżdżało do nas ok. 80 zawodników i w tym roku jest podobnie. Mamy cztery kategorie. Z czego dwie deskorolkowe i dwie bmxowe. Dzisiejsza edycja jest przystankiem pucharu polski BMX Polskiego Związku Kolarskiego. Zawodnicy będą zdobywali punkty,aby zapisać się do kadry BMX Freestyle w Polsce - mówi Hubert Cichecki organizator Hunt Your Goat w Kozienicach.

Wielu przyjechało do Kozienic naprawdę z daleka.

- To jest początek sezonu BMX'owego i trzeba trochę pojeździć na zawody. Ja jeżdżę od 5 lat. Oglądałem filmiki w internecie, poszedłem na trening i wciągnęło mnie. Triki trzeba robić grube jak zawsze a skatepark jest lepszy od tego, który był - mówi Wiktor Somalik z Białegostoku.

Jeżeli chodzi o jazdę na deskorolce w sekcji amatorskiej najlepszy okazał się Szymon Nercz z Pionek, zaś w klasie PRO Filip Szalak.

Kozienice - jeździli na deskorolkach i bmxach