Dobiega końca składanie projektów do BOM!

2022-02-25 10:46

Do niedzieli, 27 lutego potrwa składanie projektów do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Nabór został wydłużony o tydzień.

Tylko do niedzieli, 27 lutego można zgłaszać swoje projekty. Dobiega końca nabór wniosków do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym do wydania jest 25 milionów złotych.

Mazowszanie sami najlepiej wiedzą, jakie działania i projekty powinny być realizowane w naszym województwie. Projekty zgłaszane do budżetu obywatelskiego pokazują nam, które dziedziny potrzebują wsparcia. W ubiegłym roku pięć projektów, które zostały zgłoszone przez mieszkańców, a nie spełniały wszystkich wymagań, zdecydowaliśmy się zrealizować poza budżetem obywatelskim. Okazało się, że są bardzo ważne społecznie. Cztery z nich dotyczyły bezpieczeństwa na drodze i zakładały budowę bezpiecznych przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych – powiedział marszałek Adam Struzik.

Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Głosowanie ma odbyć się jeszcze w tym roku, a zwycięskie projekty poznamy przed wakacjami.

W ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono w sumie 252 projekty, a na karcie do głosowania znalazło się 114, w tym 17 z regionu radomskiego.