Radomiak Radom

Autor: radomiak.pl

Ekstraklasa: Radomiak remisuje ze Śląskiem

2022-03-13 17:11

W meczu 25 kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Radomia remisuje na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Dla podopiecznych Dariusza Banasika był to dziesiąty remis w tym sezonie. Radomscy piłkarze awansowali na 4 miejsce w tabeli.

Trener Dariusz Banasik postanowił zaskoczyć nowego szkoleniowca Piotra Tworka i zmienił ustawienia w wyjściowej "11". Radomiak zagrał ustawieniem 1-3-5-3. Mimo to w pierwszej połowie radomscy piłkarze nie oddali celnego strzału. Szanse na prowadzenie mieli piłkarze gospodarzy. W 43 minucie Rossi faulował w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Schwarz nie wykorzystał sytuacji i trafił w słupek. W 90 minucie bramkę dla Radomiaka strzelił Silva, jednak po analizie var sędzia anulował bramkę.

Za tydzień ostatni mecz przed przerwą na reprezentację. W niedzielę (20 marca) Radomiak zagra u siebie ze Stalą Mielec. Mecz o 12.30.

Śląsk Wrocław - Radomiak Radom 0:0

Śląsk: Szromnik - Janasik, Verdasca, Golla, Garcia - Mączyński, Schwarz, Olsen - Jastrzembski, Sobota, Exposito.

Radomiak: Majchrowicz - G. Silva, R. Rossi, Cichocki - Machado, Luizao, Cele (64. Łukasik), Abramowicz - Leandro (46. Radecki), Angielski (64. Maurides), A. Marcus (79. T. Matos).

Żółte kartki: R. Rossi, Cichocki

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski w sezonie 2021/2022?