paczka dla bohatera

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Finał akcji "Paczka dla bohatera" [WIDEO]

2020-12-17 18:01

​Kiedyś chwytali za broń i walczyli o wolną Polskę – teraz mogą liczyć na pamięć mundurowych oraz pracowników i uczniów "Hubala". W Radomiu 35 kombatantów otrzyma świąteczne upominki. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla bohatera".

Przygotowanie paczki dla bohatera to już tradycja. W tym roku po raz kolejny udało się przygotować 35 paczek dla kombatantów z Radomia.

- Nasz placówka, Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego Hubala włączył się w akcje już po raz piąty. Udało nam się spakować 1890 kilogramów produktów. Są to mąka, cukier, kasza. Mamy też słodycze, kawę, herbatę, ciastka. Są to wszystko produkty z długim terminem ważności. Przez pandemię myśleliśmy, że tegorocznej paczki dla bohatera nie uda nam się zrealizować. Jednak stowarzyszenie "Paczka dla bohatera" ufundowała dużą część produktów. Te produkty, były dostarczone przedwczoraj. Część produktów zebrała też Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna. To wsparcie jest bardzo potrzebne. Kiedy przyjeżdżamy do domów kombatantów, widzimy w jak trudnych warunkach mieszkają. Dziś 15 paczek wyruszy w drogę, pomogą nam żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Jutro pomoże nam Areszt Śledczy.

25 paczek trafi do kombatantów na terenie regionu radomskiego.

Paczka dla kombatanta w Radomiu