Grójec park miejski

i

Autor: AD

Grójec. Kiedy rozpocznie się rewitalizacja parku?

2022-06-14 19:14

Na tężnię czy wybieg dla psów trzeba będzie jeszcze poczekać. Jesienią ubiegłego roku powstała koncepcja zmian jakie renowacja ma wprowadzić w parku miejskim w Grójcu. Kiedy rozpoczną się prace?

Tężnia, wybieg dla psów czy przebudowa alejek i o tylko niektóre zmiany o jakie wnioskowali mieszkańcy i organizacje społeczne w konsultacjach przeprowadzonych jesienią ubiegłego roku. Wówczas też powstał projekt - koncepcja tych zmian, przygotowana m. in. przy współudziale studentów z SGGW w Warszawie. Wyłoniono też wykonawcę projektu budowlanego. Jednak prace nie ruszyły do tej pory. Dlaczego?

- Czekamy na projekt budowlany, który jest niezbędny na przykład po to by ogłosić przetarg, w którym wyłonimy wykonawcę prac. Ten dokument jest też potrzebny do uzyskania zgody na budowę - wyjaśnia Dariusz Gwiazda, burmistrz Grójca i dodaje, że spodziewa się uzyskania projektu już niebawem. Jednak włodarz miasta rozwiewa też nadzieje na szybką rewitalizację parku. Jak wyjaśnia na ten rok zaplanowane jest tylko zagospodarowanie terenu po wyburzonych budynkach obok GOKu oraz wykonanie przejść dla pieszych. 

- Chcemy by park był dobrze skomunikowany - dodaje. 

Na te prace władze Grójca zarezerwowały 300 tys. złotych. Jak wyjaśnia Dariusz Gwiazda prace te mają ruszyć jeszcze w tym roku, natomiast główna rewitalizacja parku musi poczekać na uruchomienie środków unijnych.