temida

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Prokuratura

Jest akt oskarżenia w sprawie korupcji w spółdzielni mieszkaniowej w Radomiu. Zarzuty usłyszało 8 osób.

2024-06-17 13:18

Osiem osób zasiądzie na ławie oskarżonych przed sądem za korupcję, do jakiej miało dojść w jednej ze spółdzielni w Radomiu. Chodziło o przetarg na wybór firmy sprzątającej.

Na ławie oskarżonych zasiądą między innymi była radomska radna i prezes spółdzielni mieszkaniowej oraz komornik sądowy. Przesłuchani w charakterze podejrzanych Patrycja B., Zbigniew P., Krzysztof S., Krzysztof  Kamil S., zasadniczo przyznali się do popełnienia zarzuconych czynów i złożyli wyjaśnienia. Pozostali podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów. 

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, iż Patrycja B. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, postanowiła uczestniczyć w publicznym przetargu na wykonanie usługi sprzątania budynków, ogłoszonym w dniu 23 października 2020 roku przez Radomską Spółdzielnię Mieszkaniową w Radomiu. Oskarżona poprosiła znajomego Zbigniewa P. o pomoc w wygraniu tego przetargu, po czym kilkakrotnie spotkała się z nim i Pawłem G., celem uzgodnienia warunków przystąpienia do przetargu i opracowania oferty, która miała gwarantować wygraną w przetargu. Podczas tych spotkań ustalone zostały także zasady wynagrodzenia Pawła G. i Zbigniewa P. za pomocnictwo w wygraniu przetargu przez oskarżoną - mówi Aneta Góźdż, rzecznik radomskiej prokuratury.

Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.