Hospicjum

i

Autor: Parentingupstream Hospicjum

Jest koncepcja stworzenia miejskiego hospicjum

2021-12-16 16:12

12 milionów złotych mogłaby kosztować adaptacja budynku oddziału rehabilitacji przy Giserskiej na potrzeby stworzenia miejskiego hospicjum. Jest już koncepcja stworzenia tego rodzaju zakładu.

Obecnie w budynku przy ul. Giserskiej znajduje się oddział rehabilitacyjny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Jednak oddział zostałby przeniesiony do nowego budynku, gdzie obecnie jest szpital tymczasowy. Przy ul. Giserskiej powstałoby miejskie hospicjum. Jednak jak wynika z pierwszych analiz budynek znajduje się w złym stanie technicznym.

- Mamy już program funkcjonalno użytkowy. Te prace remontowe są bardzo rozbudowane i kosztowne. Wstępnie koszty remontu wynoszą 12 milonów złotych, jednak taki dokładny koszt remontu poznamy potem jak będzie tak prawdziwa dokumentacja budowlana. Moim zdaniem taniej byłoby wybudować nowy budynek od nowa. W tej dokumentacji zakładamy, że hospicjum będzie miało 40 miejsc. Na pewno ten pomysł będzie realizowany w przyszłości - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Na urządzenie hospicjum i remont budynku miasto chcę wykorzystać pieniądze z funduszy unijnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE