drogowcy

i

Autor: FB MZDIK Radom

Inwestycje

Mają być nowe chodniki, utwardzenie dróg, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Władze Radomia ruszają z programem "Miasto Przyjaznych Zmian”

2024-07-10 10:20

Utwardzanie ulic, budowa ścieżek rowerowych, chodników a nawet nowe przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe. To założenia programu Miasto Przyjaznych Zmian, który będzie realizowany w Radomiu. W tym roku mają być zrealizowane inwestycje za 7 milionów złotych.

Projekt zakłada wykonanie do 2027 roku szeregu inwestycji, które mają poprawić jakość życia mieszkańców miasta. Ma zostać na to przeznaczone 50 milionów złotych. Miasto zamierza rozpocząć inwestycje już w tym roku. I tak nowe nawierzchnie mają powstać na ulicach: Nowacia, Równej, Grójeckiej, Stodolnej, Zofii Wronckiej, Banacha, Przepustowej i Osadniczej. Chodniki zaś między innymi na Traugutta, Długiej i Wiejskiej. Ścieżki rowerowe na Szarych Szeregów i Piastowskiej. Kolejne mają być realizowane w kolejnych latach.

Chcemy skoncentrować się nie tylko na dużych inwestycje, ale również tych mniejszych, które każdy mieszkaniec może dostrzec wokół siebie. Mówię tu m.in. o nowych ścieżkach rowerowych, modernizacji chodników, utwardzeniach dróg gruntowych, instalacjach nowych latarni, nowych wiat przystankowych i biletomatów, a także budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – wymienia prezydent Radosław Witkowski.

Co roku na program zamierza przeznaczyć ok. 10 proc. budżetu inwestycyjnego czyli ok. 15 milionów złotych.