Pługopiaskarka w Radomiu na pl. Konstytucji

i

Autor: Kinga Tomaszewska

Miasto gotowe na śnieżyce!

2021-11-22 12:29

Jak co roku w Radomiu trzy firmy są odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg. Są one podzielone na dwie kategorie: pierwszą, obejmującą drogi krajowe oraz drugą, obejmującą drogi wojewódzkie i powiatowe.

Miasto szykuje się na śnieżyce! Trzy firmy, które zajmują się co roku odśnieżaniem są już gotowe do zimy.

Według prognoz pogody, śnieg ma pojawić się w Radomiu jednak dopiero pod koniec tygodnia.

Zimowe utrzymanie dróg w Radomiu już się rozpoczęło dlatego, że trwa ono od 1 listopada do 30 kwietnia i każda z tych trzech firm ma 6 pługopiaskarek, 2 równiarki i jedną ładowarkę. Każda z nich dysponuje także zapasem soli drogowej do posypywania ulic. Jej zapas wystarczy na około trzy miesiące - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Ulice podzielone są na dwie kategorie.

Zgodnie z przepisami, drogi pierwszej kategorii, czyli krajowe, powinny być odśnieżone w ciągu czterech godzin od chwili ustania opadów, zaś drogi drugiej kategorii, czyli wojewódzkie oraz powiatowe - w ciągu ośmiu godzin. Kolejność odśnieżania dróg na terenie Radomia jest następująca: krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne, czyli te, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej, a na końcu - inne gminne - dodaje Puton.

Jak co roku działa też specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać ulice do odśnieżenia w Radomiu.

Sonda
Czy w czasie zimy ulice Radomia są odpowiednio odśnieżane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE