Ekonomik na zdalnym

i

Autor: Pixabay.com

Narazie tylko Ekonmik na zdalnym. Reszta szkół bez zakażeń.

2021-09-06 14:03

Od dziś do piątku uczniowie radomskiego Ekonomika znów uczą się z domów. W sumie ponad 900 uczniów szkoły wróciło do nauki zdalnej- to po tym jak zakażenie wykryto u pracownika szkoły.

Ubiegły piątek to dzień, w którym dyrekcja Ekonomika zaalarmowała Sanepid i magistrat o przypadku zakażenia koronawirusem. Uczniowie Zespołu Szkół ekonomicznych w Radomiu, ledwo, co wrócili do szkoły po kilku miesiącach, a już musieli wrócić do nauki zdalnej. Taką decyzję podjęła dyrekcja szkoły po tym gdy okazało się, że zakażona jest jedna osoba z kadry kierowniczej szkoły. Sanepid przychylił się do prośby dyrekcji i wszyscy uczniowie do piątku zostali wysłani na kwarantanne i naukę online. To pierwsza szkoła w mieście, która wróciła do nauki zdalnej i jedyna

Na szczęście to jest tylko Zespół Szkół Ekonomicznych. Na razie nie mamy żadnych innych potwierdzonych informacji, żeby w którejkolwiek z radomskich placówek oświatowych pojawił się przypadek Covidu.

Mówi wice prezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. Magistrat jednocześnie apeluje do dyrektorów i uczniów szkół by przestrzegali zasad sanitarnych.

Pandemia się nie skończyła, dlatego apelujemy, żeby uczniowie i dyrektorzy wciąż byli czujni. Pamiętajmy o tym dystansie półtora metra, dezynfekujmy ręce - przestrzegajmy tych zasad bo tylko to ustrzeże nas przed kolejnym lock downem i zamknięciem szkół.

A tymczasem w innych radomskich szkołach, wedle wytycznych ministerstwa zdrowia i ministerstwa edukacji  trwa kampania edukacyjna dotycząca szczepień dzieci od 12 roku życia.