kolej Radom

i

Autor: WW

Od poniedziałku z Radomia do Warszawy bez komunikacji zastępczej

2021-06-26 16:25

Od poniedziałku pasażerowie przejadą pociągiem z Radomia do Warszawy bez przesiadania się do komunikacji zastępczej. Będzie można korzystać z nowego przystanku. Postępują też pracę przy budowie wiaduktu przy ul. Kozienickiej.

W poniedziałek 28 czerwca pociągi z Warszawy dojadą bezpośrednio do stacji Radom. Między stolicą a Radomiem będzie kursowało 21 par pociągów. Najszybszy, Inter City Sienkiewicz pokona trasę w 76 minut, a KM Radomiak w 81 minut. Do Lesiowa składy będą kursować dwoma torami. Od Lesiowa do Radomia jednym torem. We wrześniu cała linia będzie dwutorowa. Wraz z dojazdem do Radomia, podróżni będą korzystać z nowego przystanku Radom Stara Wola. Przygotowane są wiaty, oświetlenie, oznakowanie oraz gabloty informacyjne. Kolejne dwa nowe przystanki Radom Gołębiów i Radom Północny będą gotowe we wrześniu. 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą prace na ostatnim odcinku linii z Warszawy do Radomia. Inwestycja, realizowana z wykorzystaniem środków unijnych, to m.in. likwidacja wąskiego gardła na sieci kolejowej. Kompleksowe prace we wszystkich branżach na kolejne lata zapewni atrakcyjne koleją przejazdy ze stolicy na południe Mazowsza – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Jak informuje PKP PLKA na ul. Kozienickiej przygotowana jest konstrukcja nowego wiaduktu drogowego. Kontynuowane są prace przy budowie przystanku i torów. Gotowy jest wiadukt na ul. Gołębiowskiej, obok którego powstaje nowy przystanek. Wykonawca udostępnił podróżnym przejście pod obiektem. Pod wiaduktem kolejowym na ulicy Energetyków odbywa się już ruch drogowy.