Radomiak Radom

Autor: fot. Kacper Pacocha/ radomiak.pl Radomiak

Piłka Nożna: Kolejne zwycięstwo i kolejny krok w kierunku awansu do Ekstraklasy

2021-05-21 20:39

W meczu 31 kolejki Fortuna 1 ligi Radomiak Radom wygrał na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Od 21 minuty podopieczni Dariusza Banasika grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona otrzymał Filipe Nascimento. Kilkanaście minut później boisko musiał opuścić trener Radomiaka Dariusz Banasik, który również otrzymał czerwoną kartę. Radomiak Radom mimo gry w 10 dominował nad gospodarzem. Wyszli na prowadzenie w 49 minucie po golu Meika Karwota. Radomianie próbowali podwyższyć prowadzenie jednak bezskutecznie. Zwycięstwo za 3 punkty pozwoliło Zielonym awansować na fotel wicelidera tabeli. Jeśli jutro GKS Tychy przegra z Bruk -Betem to Radomiak po 31 kolejkach utrzyma tą pozycję

Przypomnijmy, do końca rundy zostało już tylko 3 spotkania. Radomianie zagrają jeszcze z Resovią Rzeszów i Arką Gdynia, a na koniec sezonu u siebie z Koroną Kielce.