stadion Radomiaka

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Inwestycje

Po majówce mają ruszyc prace przy budowie dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

2024-04-18 15:20

Po majowym weekendzie rozpoczną się prace przy budowie dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga. Miasto podpisało umowę z wykonawcą. Od tego momentu w ciągu 21 miesięcy powstać mają trybuna wschodnia i zachodnia. Wykonawca mówi jednak o skróceniu termnu

Wykonawcą dwóch trybun jest Betonox, to ta sama firma, która zajmowała się dokończeniem budowy dwóch trybun stadionu na ul. Struga. Teraz powróci na Struga, by zbudować dwie brakujące trybuny. Obie mają powstawać jednocześnie i tak by na obiekcie swoje domowe mecze w Ekstraklasie mógł grać Radomiak.

- Tym razem nie spodziewamy się na budowie żadnych niespodzianek. Projekt został dostosowany do istniejących warunków. To co było problemem w pierwszym etapie, czyli brak wzmocnienia podłoża jest tutaj założony. Wiemy jak wygląda ta infrastruktura i jak została wykonana. Zostały wykonane już elementy fundamentowania,  które teraz zostaną przez nas wykorzystane. Przy odpowiednim finansowaniu będziemy mogli zakończyć te inwestycje wcześniej niż jest to zapisane w umowie. Będziemy występować, żeby to finansowanie przyspieszyć - mówi Wojciech Grzenia przedstawiciel wykonawcy.

Koszt budowy trybun ma wynieść ok. 39 milionów złotych. Z czego 30 milionów miasto pozyskało z budżetu państwa. Miasto nie wyklucza, że w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na trzeci etap budowy stadionu - wykonanie elewacji obiektu.