szpital Pionki

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Ochrona zdrowia

Powiatowy Szpital w Pionkach oficjalnie otwarty. Zakończyła się budowa kolejnego pawilonu

2023-09-20 14:46

Zakończyła się budowa Powiatowego Szpitala w Pionkach. Dziś oddano do użytku kolejny pawilon z gdzie znajdują się oddziały oraz poradnie. Tym samym wszystkie oddziały szpitala są pod jednym adresem.

​Przypomnijmy. Pierwszy pawilon szpitala został otwarty pod koniec 2021 roku. W drugim mieszczą się oddziały: interna, rehabilitacja, diagnostyka i poradnie specjalistyczne. Inwestycja była potrzebna bo do tej pory oddziały były w różnych częściach Pionek, a same budynki - wybudowane czasem jeszcze przed wojną -nie były przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Otwieramy nową inwestycję. Była to kompleksowa budowa szpitala od podstaw. Ponad 42 miliony udało nam się pozyskać z wielu programów z budżetu państwa. Dziękuje również samorządowcom, za ich wkład. Fundusze przekazało zarówno miasto jak i gmina Pionki. Do tej pory mieliśmy szpital w pięciu budynkach pod trzema różnymi adresami. To nie był dobry pomysł na kulturę pracy i zarządzanie lecznicą. Teraz wszystkie oddziały są w jednym miejscu. Jest chirurgia, interna, zakład opiekuńczo- lecznicy i rehabilitacja. Chcemy, żeby sala operacyjna i wszelki urządzenia pracowały cały czas, by nie gasło tam światło. To jest ważny dzień dla Pionek i ważny dla powiatu, który obchodzi swoje 25 lecie - mówi Waldemar Trelka starosta radomski

Nowy szpital stawia na większy komfort nie tylko dla pacjentów, ale też personelu.

- Mamy naprawdę super warunki, tak jak przystało na XXI wiek, nie możemy narzekać. Sprzęt też jest nowoczesny i wpłynie na jakość naszych usług. Jesteśmy szczęśliwe i cieszmy się, że mogliśmy doczekać do tego otwarcia - mówi Monika Jeleń, pielęgniarka pracująca w pionkowskim szpitalu już 18 lat.

Koszt budowy całego szpitala szacuje się na 100 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE