Przejazd przez 25 czerwca i Żeromskiego

i

Autor: źródło: facebook Bractwo Rowerowe

Przejazd rowerowy przez 25 czerwca i Żeromskiego gotowy!

2021-11-02 13:44

Rowerzyści mogą już korzystać z przejazdu rowerowego, który powstał na skrzyżowaniu ulic 25 czerwca i Żeromskiego. W ostatnim tygodniu października montowano tam także nową sygnalizację świetlną.

​Rowerzyści mogą już przejeżdżać, ale prace wcale się nie skończyły. Tak zwane śluzy rowerowe na skrzyżowaniu ulic 25 czerwca i Żeromskiego są już gotowe.

Prócz wymalowanych pasów są też nowe światła - też z korzyścią dla kierowców jednośladów.

Zgodnie z projektem wymieniono tam sygnalizację świetlną na nową, wyświetlającą także sygnały dla rowerzystów. Na samym skrzyżowaniu pojawiły się specjalnie wymalowane pasy, po których rowerzyści mogą przejeżdżać właśnie przez to skrzyżowanie - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Są to tak zwane śluzy, a rowerzyści są wykrywani poprzez pętle indukcyjne, które są również zamontowane przy tym skrzyżowaniu. Przejazd rowerowy jest już działający i można z niego korzystać.

Przebudowa skrzyżowania 25 czerwca i Żeromskiego to projekt, który wybrali sami mieszkańcy Radomia.

Jest to ostatni element projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia z roku 2014. Prace nad tym przejazdem rozpoczęły się w połowie sierpnia. Tak naprawdę pozostało jeszcze kilka elementów do wykonania, tego nie będzie dużo, ale nie chcę dokładnie podawać daty zakończenia tych prac. Pamiętajmy, że jest jeszcze kilkanaście dni do odbioru tej inwestycji - dodaje Puton.

Na razie nie wiadomo kiedy zakończą się wszystkie prace. Cały koszt przebudowy tego skrzyżowania to ponad 171 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE