stadion Radomiaka

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Sport

Radomiak Radom prosi miasto o pożyczkę. Sytuacja finansowa klubu nie jest dobra

2024-05-20 12:00

Klub Radomiaka Radom ma problemy finansowe. Pismo z prośbą o dotację lub pożyczkę trafiło do urzędu miejskiego. Teraz zajmują się nim urzędnicy, którzy sprawdzają możliwości udzielenia wsparcia

Władze miasto potwierdzają, że do urzędu miejskiego wpłynęło pismo od klubu Radomiaka Radom z prośba o finansowe wsparcie. Teraz pochylą się nad nim skarbnik miasta i prawnicy. Ewentualną decyzję w sprawie udzielenia wsparcia finansowego będą podejmować radni. Miasto przypomina, że regularnie wspiera klub.

- Oprócz argumentów Radomiaka radni powinni też wiedzieć, że miasto od dawna bardzo mocno wspiera klub. Przede wszystkim są to stypendia wypłacane piłkarzom. Tylko w tym roku zostanie na to przeznaczonych 3,5 miliona złotych. Nie zapominajmy, że miasto zainwestowało w budowę stadionu, gdzie rozgrywane są mecze Radomiaka Radom. Za symboliczną kwotę sprzedaliśmy teren na Koniówce, gdzie powstaje Akademia Radomiaka- przypomina Marta Michalska Wilk wiceprezydent Radomia.

Chcieliśmy ustalić z władzami klubu Radomiaka Radom, na co potrzebne byłyby pieniądze. Do tej pory nie udało nam się z nimi skontaktować.