Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Studenci medycyny ze wsparciem województwa. Ruszył nabór wniosków

2021-06-29 12:25

Samorząd województwa mazowieckiego uruchomił pilotażowy program dla młodych lekarzy. W założeniu 100 najlepszych studentów kierunków lekarskich z Mazowsza przez 9 miesięcy będzie otrzymywać wsparcie finansowe. Do programu włączyły się także dwa radomskie szpitale.

Dwa radomskie szpitale przyjmą najlepszych studentów medycyny. Trwa nabór do pilotażowego programu stypendiów dla studentów kierunków lekarskich piątego i szóstego roku.

Według założeń, 100 najlepszych żaków z Mazowsza przez 9 miesięcy będzie otrzymywać wsparcie finansowe od samorządu województwa.

Stypendia będą przyznawane od początku roku akademickiego i obejmą stu najlepszych studentów kierunków lekarskich. Studenci powinni charakteryzować się najwyższą średnią ocen z egzaminów za ostatni rok studiów - powiedział marszałek Mazowsza, Adam Struzik. - Studenci powinni także złożyć deklarację pracy w jednym z naszych wojewódzkich szpitali lub innych jednostek w wybranych, deficytowych specjalnościach.

Młodych lekarzy mają przyjąć dwa wojewódzkie szpitale w Radomiu: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie oraz Lecznica w Krychnowicach. Nabór wniosków do programu potrwa do 3 września.