rehabilitacja

i

Autor: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny

Trwa remont starej seidziby sanpisu w Radomiu. Będzie tam rehabilitacja dziecięca

2022-06-15 14:37

Wcześniej była tam siedziba radomskiego sanepidu, potem przez kilka lat budynek stał pusty. Teraz będzie tam rehabilitacja dziecięca i szpitalne archiwum. Trwa remont budynku na terenie szpitala na Józefowie. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku.

Wewnątrz budynku znajdzie się zespół rehabilitacji dla dzieci,  a także archiwum szpitalne. Remont cały czas trwa a ma zakończyć się we wrześniu.

- Aktualnie trwają prace związane z układem drogowym wokół budynku, z zagospodarowaniem terenu, nasadzeniami zieleni. Na zewnątrz budynku wykonywany jest mural na murze oporowym okalającym dziedziniec główny. Wewnątrz budynku trwają roboty wykończeniowe związane z malowaniem, szpachlowaniem, montażem skrzydeł drzwiowych, kończą się też prace glazurnicze.Na dzieci będzie czekać ok. 9 sal do ćwiczeń – przestronnych pomieszczeń klimatyzowanych, kolorowych, które zapewnią małym pacjentom komfort i intymność, co sprawi, że ćwiczenia będą efektywniejsze. Będą też specjalne sale do hydroterapii, fizykoterapii, fango i integracji sensorycznej. Będzie również zakupiony nowy sprzęt, m.in. wyposażenie do sali integracji sensorycznej, fango, wirówki do hydroterapii - mówi Karolina Gajewska rzeczni Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Koszt inwestycji wynosi ok. 14,5 mln zł. Pieniądze te pochodzą ze budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.