prawo

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Uczniowie klas mundurowych będą uczyć się podstaw prawa

2022-11-23 15:08

Swoją przyszłość chcą związać z mundurem więc znajomość prawa jest kluczowa. Pięć szkół z klasami mundurowymi ​podpisało wczoraj porozumienie z Uniwersytetem Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu na mocy której uczniowie będą uczyć się podstaw prawa już w szkole średniej.

Zajęcia z prawa będą przeprowadzane przez pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu. Pierwsze zajęcia odbędą się już w przyszłym miesiącu.

- Chcielibyśmy, żeby młodzi ludzie nabyli tej świadomości prawnej jak najwcześniej. Żeby oni się uczyli, że prawo to codzienne życie, które nas otacza i w każdej chwili musimy wiedzieć jak się zachować, czego unikać, żeby zgodnie z prawem postępować. Współpracując z konkretną szkołą będziemy proponować konkretne tematy. Oczekujemy też konkretnych tematów ze strony szkół i jesteśmy w stanie wszystkie zrealizować, gdyż mamy odpowiednią kadrę, która jest do tego przygotowana - mówi prof. Joanna Smarż dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu.

Umowę podpisano z XI Liceum im. Stanisława Staszica w Radomiu, a także szkołami w Lipinach i Białobrzegach oraz Zespołem Szkół Samochodowych.