festiwal

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Imprezy

W Dzień dziecka odbędzie się 13. Festiwal Uliczny i Precyzji w Radomiu

2024-05-23 13:32

W tym roku na jeden ​weekend Radom stanie się stolicą iluzjonistów, akrobatów i kuglarzy. Pierwszego i drugiego czerwca odbędzie się Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji. Przyjadą osoby zajmujący się sztuką cyrkową z Polski i innych krajów świata

W tym roku Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji odbędzie się w długi czerwcowy weekend czyli 1 i 2 czerwca. W te dwa dni na ul. Żeromskiego pojawią się najwięksi iluzjoniści z Polski i nie tylko.

 - Jak co roku pokazy będą się odbywały równolegle w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują artyści krajowi oraz goście zza granicy, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Chile i Hiszpanii. Nowością będzie miasteczko cyrkowe ze strefą animacji dla dzieci. – To podkreśli fakt, że termin naszego festiwalu zbiega się ze świętowaniem Dnia Dziecka. Będą nie tylko animacje dla najmłodszych, ale także warsztaty i możliwość spróbowania swoich sił w sztuce cyrkowej – mówi współorganizator wydarzenia Adrian Pruski, znany też jako Just Edi.

W trakcie festiwalu odbędą się też koncerty. Wystąpią Paweł Izdebski, Paweł Skiba oraz Marcin Pater.