Ogród na Płocie

i

Autor: Pixabay.com

Warsztaty tworzenia ogródka na płocie w Amfiteatrze!

2022-05-20 9:53

Już jutro w Amfiteatrze nie lada gratka dla wszystkich początkujących ogrodników!

"Halo, Ziemia! Warsztaty tworzenia ogródka na płocie. Opowieść o roślinach chronionych"- pod takim hasłem, już jutro w placówce Amfiteatru przy ul. Śniadeckich 5 odbędą się warsztaty ogrodnicze

Pora dokończyć to, co zaczęliśmy w kwietniu! Podczas kwietniowych warsztatów wysialiśmy różnorodne nasiona – teraz czas na to, by sprawdzić co z nich wyrosło. Jest już już po “Zimnej Zośce”, więc spokojni o nasze roślinki będziemy mogli je zasadzić w doniczki i stworzyć nasz ogród pionowy na płocie Amfiteatru.

Mówi Alizja Gryz- Wasil z Amfiteatru. Warsztaty poprowadzi Marta Jankowska, architekt krajobrazu z wieloletnim doświadczeniem projektowania ogrodów oraz edukatorka Ogrodu Botanicznego UW. W swojej projektowej pracy stawia na naturalność. Potrafi łączyć dzikość roślin i estetykę w ogrodzie.

Równolegle będzie można posłuchać niezwykle ciekawej opowieści o rodzimych roślinach chronionych. Pani Jadwiga Konotopska, posługując się przykładami pokaże je, opowie jak je rozpoznać, a także czy można je wykorzystać w kuchni lub leczniczo. O tym opowie Jadwiga Konotopska – dobrze znana radomianom ogrodnik, przyrodniczka, wolontariuszka w grupie Radomskie Drzewa i nauczyciel. Autorka książki “Rośliny chronione w naszych ogrodach”.