Wielki finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii

i

Autor: archiwum Fundacji Zwolnieni z Teorii

Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Radomianie z Brązowym Wilkiem

2022-05-19 20:04

Radomianie zdobywcami brązowego wilka w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Te laury powędrowały do studentów z Wyższej Szkoły Handlowej, którzy zajęli się problemem seksualności. Wśród dwóch i pół tysiąca młodych ludzi zakwalifikowanych do finału były też dwa zespoły z radomskich szkół średnich.

W czwartek 19 maja zakończenie swoich projektów społecznych świętowało dwa i pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski podczas Wielkiego Finału Olimpiady Zwolnieni z Teorii . Uroczystość odbyła się  na Torze Służewiec w Warszawie.Najlepsze inicjatywy są nagradzane od lat społecznymi Oscarami tj. Złotymi Wilkami. Ale przyznano też Srebrne i Brązowe Wilki. W gronie laureatów znaleźli się radomianie. Brązowy Wilk powędrował do studentów z Wyższej Szkoły Handlowej - obecnie noszącej nazwę Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu. Jak mówi Paweł Barszcz koordynator projektu temat seksualności podjęto po obserwacjach, z których wynikało iż jest to wciąż temat tabu. 

- Chcemy uświadomić społeczeństwu, że o seksualności trzeba rozmawiać, chociaż jest to temat bardzo intymny poruszany w gronie osób najbliższych - wyjaśniał lder projektu. 

W finale były też dwie grupy uczniów z radomskich szkół średnich. Czteroosobowy team z Zespołu Szkół Elektronicznych, do którego dołączyła też ich koleżanka z II LO im. Konopnickiej, zajmował się wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. Natomiast grupa czterech dziewcząt z Liceum Katolickiego im. Filipa Neri w Radomiu podjęła temat pomocy psychologicznej  dla młodych, zmagających się z tego rodzaju problemami po izolacji w czasie pandemii.