stadion wizualizacja

i

Autor: fot. UM Radom

Miasto

Zdzisław "Hrabia" Radulski został patronem ulicy w Radomiu.

2024-05-29 12:46

W Radomiu będzie ulica Zdzisława "Hrabiego" Radulskiego. Tak jednogłośnie zdecydowali radomscy radni. Ma połączyć ulice Struga i 11 listopada tuż przy stadionie piłkarskim. Zdzisław Radulski związany z jest z Radomiakiem od 1962 roku.

Jego imię i nazwisko skandowane jest podczas meczu przez kibiców "Zielonych" Zdzisław "Hrabia" Radulski został patronem nowej ulicy w mieście łączącej ulice Struga i 11 listopada. Znajduję się tuż obok piłkarskiego stadionu. Z inicjatywą wyszli sami mieszkańcy. Zebrano ponad 130 podpisów.

- Jego działania i dobre praktyki oddziaływały na radomian przez wiele lat.  Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli czerpać z tego co nam zostawił. Zdzisław Radulski jest ważna dla radomskiego sportu. Można spokojnie powiedzieć, że go budował szkoląc przede wszystkim młodzież - mówi Radosław Witkowski prezydent Radomia.

​Zdzisław Radulski to druga wciąż żyjąca osoba, która ma swą ulicę naszym mieście. Pierwszą był Andrzej Stanikowski. Wcześniej byli to też Jan Paweł II a w czasach PRL- Michał Orłow.