lądowisko

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Znamy wyniki w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

2021-10-15 15:09

Lądowisko na Józefowie będzie wyremontowane, W muzeum Malczewskiego ​będą udogodnienia dla niewidomych, a w Rajcu nowa sygnalizacja. Znamy wyniki głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim W podregionie radomskim zrealizowanych zostanie w sumie 10 projektów.

W regionie radomskim oddano w sumie 3471 głosów na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W sumie w całym województwie oddano ponad 50 tys. głosów, czyli więcej niż rok wcześniej. To druga edycja budżetu obywatelskiego. Projekty będą realizowane w przyszłym roku. Wśród nich jest dofinansowanie do Radom FreeFestiwal

W czerwcu 2022 roku chcemy zorganizować dwutygodniowy festiwal, nawiązujący do Radomskiego Protestu Robotniczego z 1976 roku. W planach mamy szereg wydarzeń artystycznych, koncertów, wystaw i spotkań - mówi prezydent Radoslaw Witkowski.

Z puli programów ogólnowojewódzkich jest modernizacja lądowiska przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym.

- Z tego lądowiska korzysta nie tylko nasz szpital, ale też miejska lecznica przy ul. Tochtermana. W przypadku zagrożenia życia transport lotniczy daje jedyną nadzieję na przeżycie. Cieszymy się, że dla Państwa to też jest ważne - mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

W sumie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zrealizowanych zostanie 68 projektów.