Hamer

i

Autor: fot. 6MBOT

Sport

Żołnierz z 6 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej ze złotym pasem sztuk walki

2024-07-05 9:56

Służbę jako żołnierz łączy z treningami w klubie. Jego upór i determinacja i zaangażowanie przyniosły skutek. Starszy szeregowy Mateusz Hamerski zdobył złoto na Mistrzostwach Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie Pas wywalczył w kategorii do 60 kilogramów.

Mateusz Hamerski jest żołnierzem w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Radomiu. Znajduje prz y tym czas na zajęcia w klubie. Podczas Wojskowej Gali MMA „Walkę mamy we krwi” terytorials wywalczył mistrzowski pas w kategorii do 60 kilogramów.

- Sporty walki trenuję od kilku lat i jestem też żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Bardzo się cieszę, że osiągnąłem ten sukces, bo ciężko na niego pracowałem. Dwa lata temu oglądałem galę finałową w telewizji, rok później zająłem trzecie miejsce, gdzie przegrałem na punkty i powiedziałem sobie, że musze wygrać mistrzostwo. Jak widać, w tym roku udało się wygrać ten pas.  Umiejętności walki wręcz bardzo się przydają w wojsku, bo podstawą żołnierza polskiego jest obronić się. Łączy się to, ponieważ mogę się spełniać i tu, i tu. Zawsze marzyłem, żeby być sportowcem, żeby zostać mistrzem, ale też zawsze chciałem służyć w wojsku, służyć Polsce – dodaje st. szer. Mateusz Hamerski.

W mistrzostwach wzięło udział ponad stu uczestników, w tym czterech reprezentantów Wojsk Obrony Terytorialnej.