17 syla o wolności - weź udział w poetyckij rywalizacji

i

Autor: FB/MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RADOMIU

17 sylab o wolności - konkurs poetycki w radomskiej książnicy

2024-05-17 8:41

​17 sylab o wolności - Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na kolejną edycję konkursu poetyckiego. Podobnie jak w poprzednich latach tematem poetyckiej rywalizacji jest szeroko pojęta wolność. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „Uwolnij (swoją) naturę!”. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 czerwca.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na kolejną edycję konkursu poetyckiego 17 sylab o wolności. Prace należy przesyłać na adres biblioteki do 3 czerwca. O szczegółach poetyckiej rywalizacji mówi Przemysław Czaja, dyrektor radomskiej książnicy:

Formuła konkursu narzuca ograniczenia formalne, mówimy o haiku, czyli maksymalnie 17 sylabach rozpisanych na trzy wersy: po pięć, siedem i pięć w każdym z nich. Tematem konkursu jest szeroko rozumiana wolność. Rozumiana zarówno w ujęciu dosłownym, jak i metaforycznym, wolność w ujęciu historycznym odnosząca się do konkretnych wydarzeń historii ludzkości, jak i tych bardziej indywidualnych, chociażby wolność idei i człowieka, czy wolność sztuki.

Regulamin oraz szczegóły akcji dostępne są na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs organizowany jest w ramach FREE (RA) DOM FESTIVAL.