Radomska Wiosna Literacka

i

Autor: Materiał Prasowy

Kultura

45. Radomska Wiosna Literacka rusza już w ten weekend!

2023-06-07 17:28

Tegoroczna edycja wiosny rozpocznie się w najbliższą sobotę, 10 czerwca. Co zaplanowano dla zwolenników literatury i nie tylko? O tym w artykule

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu chcę promować czytelnictwo i integrować mieszkańców. Przed nami 45. edycja Radomskiej Wiosny Literackiej. W tym roku rozpocznie się ona 10 czerwca i potrwa 5 dni, do 14 czerwca. W tym czasie ma odbyć sie wiele wydarzeń.

Program wiosny przewiduje atrakcję zarówno dla osób starszych jak i młodszych. Jak co roku nie zabraknie spotkań z autorami książek w tym m.in. Ingą Iwasiów, Herkusem Kunčiusem, Katarzyną Bondą czy Manuelą Gretkowską.

Poza spotkaniami z pisarzami, będzie można również wziąć udział w spacerach literackich, warsztatach kolażu czy debacie "Literacki Radom". Odbędzie się także piąta edycja gry miejskiej "Bookujemy Radom".

Na ostatni z pięciu dni Radomskiej Wiosny Literackiej zaplanowano m.in. koncert poezji śpiewanej podczas którego na scenie wystąpią członkowie chóru studenckiego Akademii Handlowej Nauk Stosowanych. Chętni mogą także wziąć udział w „Literackim wieczorze improwizacyjnym” na którym publiczność razem z występującą grupą będzie odgrywać scenki rodzajowe na podstawie wybranych przez widownie fragmentów z książek które wcześniej przygotuje biblioteka.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.