WCR Radom

i

Autor: fot. FB Wojskowe Centrum Rekrutacji Radom

90 chętnych do zasadniczej służby wojskowej w Radomiu. Pierwsze szkolenie już się zaczęło

2022-06-07 14:45

90 osób zgłosiło się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej- tak wynika z danych przedstawionych przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Radomiu. Nowy rodzaj służby wprowadzono by młodzi ludzie mogli zastanowić się czy nie związać swojego życia z armią. Chętni nadal mogą się zgłaszać do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona dzięki uchwalonej w tym roku Ustawie o obronie ojczyzny. Została podzielony na dwa etapy. Pierwszy trwa 28 dni- to szkolenie podstawowe, gdzie żołnierz uzyskuje wiedzę jak funkcjonuje armia. Drugi etap trwa 11 miesięcy i wiąże się z objęciem określonego stanowiska w jednostce wojskowej. Osoba,która chciałaby odbyć służbę musi mieć ukończone 18 lat, posiadać polskie obywatelstwo i nie mieć żadnych przeciwwskazań medycznych do służby w wojsku. Chętnych z regionu do służby nie brakuje.

- Przez ostatnie dwa tygodnie do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu zgłosiło się i złożyło wnioski 90 osób. Cześć osób nie jest jeszcze pewna czy chcę odbyć taką służbę. Kolejne osoby dzwonią, piszą meile i są zainteresowane tego rodzaju służbą. Cieszy nas, że to zainteresowanie jest takie samo wśród mężczyzn i kobiet. Na pierwsze szkolenie powołaliśmy 24 osoby i rozpoczęły szkolenie. Jesteśmy gotowi by powołać kolejne osoby na lipcowe szkolenie. Część osób składa wnioski na badania lekarskie i psychologiczne - mówi płk Zbigniew Adamczyk szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu.

Szkolenie chętnych odbywa się w 16 jednostkach wojskowych w Polsce.

infografika WCR Radom

i

Autor: infografika WCR Radom