Michał Kołodziejczak

i

Autor: PAP / Zofia Bichniewicz Michał Kołodziejczak

AgroUnia - BLOKADY W CAŁYM KRAJU w ostatnim tygodniu sierpnia! [LISTA PROTESTÓW]

2021-08-24 8:28

AgroUnia, z Michałem Kołodziejczakiem na czele, zapowiada blokady dróg na terenie całej Polski. Lider wskazał miejsca, gdzie rolnicy zastawią jezdnię traktorami. Niektóre blokady mogą trwać nawet 48 godzin! Sprawdźcie, gdzie i kiedy drogi nie będą przejezdne.

Protesty rolników w ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się w całym kraju. AgroUnia blokady dróg zapowiedziała na kilku ważnych trasach. Protesty zostały zgłoszone w trybie 24 i 48 godzinnym. Oznacza to, że w niektórych miejscach drogi mogą być nieprzejezdne przez dwa dni! Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zapowiedział to podczas konferencji prasowej zorganizowanej w środę, 18 sierpnia. Kołodziejczak odniósł się też do słów premiera Morawieckiego, który zapowiedział, że na protestach rolników ma być obecna policja. Zdaniem szefa AgroUnii, jest to obraza dla wszystkich rolników. W jakie dni mają się odbywać blokady dróg? Które trasy będą nieprzejezdne? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Bydgoszcz dla Afganistanu. Protest w centrum miasta

Kiedy protesty AgroUnii w Polsce?

Na środowej konferencji Kołodziejczak powiedział, że celem AgroUnii jest doprowadzenie do dwustronnych rozmów z rządem. Do omówienia jest 21 punktów przygotowanych przez rolników. Jeśli rząd szybko nie przystąpi do rozmów, zostaną one przedstawione podczas zapowiedzianych blokad. Kiedy mają się odbyć? Protesty zostały zaplanowane na 24 i 25 sierpnia.

Blokady dróg - gdzie pojawią się rolnicy 24 i 25 sierpnia? LISTA

Michał Kołodziejczak podał listę dróg, które mają zostać zablokowane. 24 sierpnia blokady odbędą się na terenach woj. kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Z kolei 25 sierpnia w województwach mazowieckim, podkarpackim, łódzkim, wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Poniżej lista blokowanych dróg.

  • Kołaczkowo - DK5, E261 (woj. kujawsko-pomorskie)
  • Radzyń Podlaski - DK19 na wysokości skrzyżowania z DK63 w kierunku Sławatycz (woj. lubelskie)
  • Wólka Zastawska - droga nr 76 (woj. lubelskie)
  • Wawrzeńczyce - 322 km drogi nr 79 (woj. małopolskie)
  • Nowe Miasto nad Wartą - droga nr 11 (woj. wielkopolskie)
  • Ociąż - przejazd traktorów drogą krajową nr 25 Kalisz – Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie)
  • Kozietuły - protest pod zakładem przetwórczy w godzinach 9-10. Następnie blokada DK50 na wysokości Czaplinka (woj. mazowieckie)
  • Rzeszów - DK97 Aleja Żołnierzy I Armii WP na odcinku między Rondem Pobitno a rondem Jacka Kuronia (woj. podkarpackie)
  • Srock - rynek (woj. łódzkie)