Anwil - Hydrotruck SPP

Autor: Andrzej Romański/EBL Anwil - Hydrotruck SPP

Anwil za mocny dla „Smoków”. Hydrotruck odpadł w półfinale Suzuki Pucharu Polski

2020-02-17 9:58

Mistrz Polski pokonał radomian 108:89 (51:43) i awansował do finału rozgrywek o krajowy puchar.

Hydrotruck, mimo wysokiej porażki pozostawił po sobie dobre wrażenie, szczególnie w pierwszej części spotkania. Zabrakło jednak koncentracji. Anwil szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie.

Suzuki Puchar Polski powędrował do Anwilu Włocławek, który w finale pokonał Polski Cukier Toruń 103:96. Ostatni raz włocławianie sięgneli po to trofeum 13 lat temu. MVP turnieju został wybrany Shawn Jones. W Aerowatch Konkursie Rzutów za 3 Punkty najlepszy był Michael Hicks z Polpharmy Starogard Gdański, a konkurs wsadów zwyciężył Thomas Davis z Kinga Szczecin.