Będzie lekcja historii i przyrody! Radomska Dyrekcja Lasów Państwowych otwiera się na noc muzeów

Nie tylko radomskie placówki kultury przygotowują się na sobotnią noc muzeów. Po raz pierwszy tego wieczoru będzie można odwiedzić Radomską Dyrekcję Lasów Państwowych. Okazją jest 50 rocznica radomskiego czerwca!

RDLP
Autor: RDLP/ Materiały prasowe

Zwiedzanie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych to wspólna inicjatywa Instytutu Pamięci Narodowej oraz leśników. Będzie można wziąć udział w zwiedzaniu z przewodnikiem zabytkowej siedziby RDLP, zwiedzić salę historii leśnictwa oraz wystawy IPN i Stowarzyszenia Radomski Czerwiec '76. Dodatkowo odbędą się projekcje filmów, warsztaty i niespodzianki, a także będzie można zobaczyć pokój z "epoki PRL" Zaprezentowany zostanie także specjalny teledysk z okazji 50 rocznicy radomskiego czerwca. 

- W nasze działania włączą się członkowie Stowarzyszenia Czerwiec 76. Nie tylko będą prezentować swoją siedzibę i zebrane pamiątki sprzed 50 lat. Będzie też okazja rozmowy z osobami, które brały udział w tamtych wydarzeniach z 25 czerwca 1976 roku. Także ważne są dokumenty i rzeczy związane z historią, ale ważniejsze są rozmowy i świadectwa ludzi - mówi Danuta Pawlik, naczelnik delegatury IPN w Radomiu. 

Kultowy Ford Mustang trafił do radomskiej drogówki!

Początek nocy muzeów w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych o godz. 18. 

Zobacz galerię z posadzonych roślin pod wiaduktem: