BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne wakacje ze strażakami. Za nami piknik rodzinny nad zalewem na Borkach

2024-06-16 19:14

Były warsztaty, pokazy ratownictwa gaśniczego, konkursy, a także pokaz zabytkowych wozów strażackich. Za nami piknik rodzinny ze strażakami.

Uczyli jak uniknąć zagrożenia w czasie zbliżających się wakacji. Do lekcji z bezpieczeństwa mieszkańców miasta zaprosili radomscy strażacy w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczne wakacje ze strażakami”. - Wakacje to czas wielu przygód, ale często z nimi wiążą się także niebezpieczne sytuacje - mówi starszy brygadier Łukasz Szymański, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu:

Nieszczęścia zawsze się mogą zdarzyć, a my w trakcie tego wydarzenia staramy się propagować bezpieczną formę wypoczynku. Staramy się pokazać, zwłaszcza młodym ludziom, jak udzielać pierwszej pomocy. Szczególnie zwracamy też uwagę nad bezpieczeństwem nad wodą. Co roku notujemy duże ilości utonięć. Nasi strażacy wyjeżdżają ratować młodych ludzi. W grę często wchodzi alkohol. Dlatego mamy nadzieję, że takie wydarzenia, jak te, pomogą młodym ludziom zminimalizować zagrożenia, by móc odpoczywać bezpiecznie.

W trakcie pikniku swoje stanowiska miała także Policja, Straż Miejska, czy Żandarmeria Wojskowa.  Mieszkańcy miasta mogli również oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu tego typu działania prewencyjne prowadzi już od ponad 16 lat. W tym roku wydarzenie zostało zrealizowane z Komenda Główna Straży Pożarnej oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczne wakacje ze strażakami”.