Ul. Racławicka

i

Autor: Źrodło: mzdik.pl

Budowa odcinka ul. Racławickiej zakończona

2021-11-22 14:14

Do tej pory była tam tylko droga gruntowa. Obecnie położono tam asfalt.

Można już tędy jeździć bez obawy o podwozie. Zakończyła się budowa ul. Racławickiej na Zamłyniu. Chodzi o odcinek między ul. Planową a ul. Płocką. Do tej pory była tam tylko droga gruntowa, a obecnie mieszkańcy mogą cieszyć się z asfaltowej nawierzchni.

Powstałą tam typowo asfaltowa droga, a pod nią kanał deszczowy. Po jej obu stronach są chodniki z betonowej kostki. Ustawiono również dziewięć nowych słupów oświetleniowych z lampami LED-owymi. Długość nowego fragmentu drogi wynosi około 200 metrów.

Powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu i jak dodaje, ważną rolę w budowie odegrali sami mieszkańcy:

Droga powstała dzięki zaangażowaniu mieszkańców pobliskich domów, którzy założyli społeczny komitet budowy ulicy i dzięki ich współpracy z miastem, powstała tam typowo asfaltowa droga.

Droga została zrobiona w ramach tzw. "czynówek". Jej koszt to prawie 700 tys. złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE