Hala RCS

i

Autor: Źrodło: facebook.com/MosirWRadomiu

Budowa RCS: Są zarzuty dla byłego wykonawcy

2021-11-17 16:36

Łącznie postawiono zarzuty trzem osobom. Więcej o tym w artykule.

Były wykonawca Radomskiego Centrum Sportu z zarzutami. Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła je 3 osobom, które zatrzymano we wtorek. Jedną z nich jest Roman S. prezes spółki. Usłyszał on 15 zarzutów, z czego najpoważniejszy to oszustwo:

Polecił Magdalenie U., czyli drugiej podejrzanej, poświadczenie nieprawdy w protokołach zaawansowania robót i odbioru tych robót, oraz zwiększenie zakresu i zawyżenie ich wartości. Następnie te dokumenty przedłożył zamawiającemu, czyli MOSiR-owi, co doprowadziło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Powiedziała nam Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Miasto miało na tym stracić prawie 4 mln złotych. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla Romana S. Mężczyzna nie przyznał się do czynów. Za każdy z zarzutów grozi mu do 10 lat więzienia.

Kolejną sobą która usłyszała zarzuty jest Magdalena U., kierowniczka kontraktu. Zarzucono jej, że wspólnie i w porozumieniu z Romanem S. miałą doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem MOSiR-u.

Trzecia osoba, która usłyszała zarzuty to Jacek S., koordynator kontraktu w firmie sprawującej nadzór inwestorski. Według śledczych miał on poświadczyć nieprawdę w protokołach  zaawansowania robót i odbiorów, co miało ułatwić pozostałej dwójce popełnienie zarzucanych im czynów.

Nikt z trójki oskarżonych nie przyznał się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE