Centrum Rehabilitacji oficjalnie otwarte [FOTO]

2022-09-30 13:50

Centrum nie tylko polepszy jakość leczenia poprzez szereg możliwych zabiegów ale również podreperuje budżet Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Więcej o tym w artykule.

Z opóźnieniem ale jest. Centrum Rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostało oficjalnie otwarte. Przypomnijmy, budynek miał działać dwa lata temu, ale na potrzeby pandemii służył za szpital dla chorych na Covid-19. Teraz mieszkańcy mają tu otrzymać kompleksową pomoc przy rehabilitacji.

Mieści się tam poradnia chirurgiczna, ortopedyczna, proktologiczna, chirurgia naczyń, a także rentgen i USG. To znajduje się na parterze. Na pierwszym piętrze jest zakład rehabilitacji, a na drugim i trzecim oddział rehabilitacji który jest przenoszony z ul. Giserskiej - Powiedział Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Na miejscu będzie przeprowadzany szereg zabiegów w tym m.in. kinezyterapia, terapia manualna, masaże, hydroterapia, krioterapia, laseroterapia czy ćwiczenia indywidualne i grupowe. Otwarcie centrum rehabilitacji to nie tylko poprawa w leczeniu pacjentów ale również finansów szpitala:

Kiedy został uruchomiony szpital tymczasowy w 2020 roku, zakład rehabilitacji dziennej został zawieszony i kontrakt nie był wykonywany [...]. Miesięcznie szpital tracił w granicach 200 tys. złotych. - Powiedział Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Od poniedziałku do nowego budynku będą przenoszeni pacjenci z oddziału rehabilitacji przy ul. Giserskiej.