trasa NS

i

Autor: źródło MZDIK Radom

Inwestycje

Coraz bliżej usunięcia odpadów na budowie

2024-04-16 14:22

Już w przyszłym tygodniu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu może podpisać umowę z firmą, która zajmie się usunięciem odpadów z budowy trasy NS na osiedlu nad Potokiem. Chodzi o wywożenie 10 tysięcy ton śmieci.

Składowisko odpadów na budowie trasy NS zostało odnalezione kilka tygodni temu. Przypomnijmy. Na Osiedlu Nad Potokiem znajduje się 10 tys. ton odpadów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu prowadzi obecnie postępowanie, którego celem będzie wywiezienie zalegających odpadów.

- Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji jest coraz bliżej aby wyłonić wykonawcę, który przejmie i unieszkodliwi odpady znajdujące się na terenie budowy trasy NS. Prowadzimy postępowanie w tej sprawie i mamy nadzieję, że uda się podpisać umowę z wykonawcą. Chcemy podpisać umowę z wykonawcą w przyszłym tygodniu. Usunięcie 10 tysięcy ton odpadów pozostawi w śladzie drogi spory wykop, który trzeba będzie też zasypać. Jeżeli będą jakieś opóźnienia bo mogą być to nie będą one miały wpływu na oddanie do użytku całej inwestycji - mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Prace przy budowie trasy NS mają się zakończyć wiosną 2025 roku.