autobus

i

Autor: fot. MZDIK

Czy czeka nas podwyżka opła za bilety komunikacji miejskiej

2021-12-20 17:16

Rosną ceny w sklepach, a już niedługo trzeba będzie więcej zapłacić za przejazd miejskimi autobusami. Miasto nie ukrywa, że takie plany są - ale najpierw ​odbędzie się dyskusja z radnymi, potem o podwyżce dowiedzą się mieszkańcy miasta.

Inflacja, wysokie ceny paliw i gazu- tak miast tłumaczy powody rozpoczęcia prac na podwyżką dotyczącą cen biletów komunikacji miejskiej.

- Już w tej chwili wpływy z biletów komunikacji miejskiej pokrywają niewielką część kosztów jej funkcjonowania. W przyszłym roku dołożymy tak naprawdę 45 milionów złotych. Jeżeli chcemy utrzymać świadczone na tym poziomie co teraz to podwyżka cen biletów będzie nieunikniona. Oczywiście możemy ograniczać koszty i częstotliwość kursowania autobusów, ale nie chcemy tego robić, chcemy rozwijać komunikację. Przy tych wzrostach cen i galopującej inflacji musimy też myśleć, żeby zwiększać dochody z komunikacji miejskiej.Pracujemy nad projektem uchwały i chcemy takie zmiany radzie miejskiej zaproponować- mówi Mateusz Tyczyński wiceprezydent Radomia.

Ostatnia podwyżka cen biletów miała miejsce w 2012 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE