stadion ul. Struga

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Sport

Czy Radomiak będzie operatorem stadionu przy Struga? Umowa z MOSiR nie została podpisana

2023-11-16 14:18

Czy klub Radomiak Radom zostanie operatorem stadionu przy ul. Struga 63? Umowa pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a władzami drużyny nie została jeszcze podpisana.

Rozmowy w tej sprawie toczą się od września. Wtedy też prezes MOSIR informował dziennikarzy, że klub przez rok miałby być odpowiedzialny za utrzymanie obiektu i opłatę między innymi ogrzewania czy wody. Padła, też zapowiedź, że umowa zostanie podpisana w ciągu tygodnia. To jednak nie nastąpiło.

- Umowę wraz z czterema załącznikami przekazaliśmy do klubu RKS Radomiak Radom. Czekamy na podpisanie umowy ze strony Radomiaka. To jest umowa na czas określony. Obowiązywała by do czerwca 2024 roku, czyli do zakończenia obecnego sezonu piłkarskiego - mówi Dariusz Osiej rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Również przedstawiciele Radomiaka przyznają, że prace nad ostatecznym kształtem umowy trwają.

- Użytkujemy stadion,ale umowa nie została podpisana. Jesteśmy już na ostatnim etapie dopracowywania szczegółów. W najbliższym czasie i dniach zostanie ona sfinalizowana. Mam nadzieję, że wszystkie nasze uwagi zostaną uwzględnione. Sygnalizowaliśmy, że nie zgadzamy się ze wszystkimi punktami, które zostały nam zaproponowane. Obecnie użytkujemy stadion na podstawie umowy najmu. Płacimy faktury za wynajem i media - mówi Paweł Kobyłecki dyrektor sportowy Radomiaka.

Przypomnijmy. W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa dwóch dodatkowych trybun na stadionie przy ul. Struga. Tę inwestycję będzie realizowało miasto Radom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE