lądowisko

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Czy śmigłowiec ratowniczy będzie stacjonował w Radomiu?

2021-11-26 15:03

Jest pomysł - będzie poprawka do budżetu państwa. Politycy Koalicji Obywatelskiej chcą, by na lądowisku przy szpitalu na Józefowie stacjonował 24 godziny na dobę śmigłowiec ratunkowy. ​Koszt budowy bazy ma wynieść 60 milionów złotych a pieniądze miałyby pochodzić z państwowej kasy.

W Radomiu lądowisko dla śmigłowców funkcjonuje przy szpitalu na Józefowie. W przyszłym roku za pieniądze z budżetu obywatelskiego Mazowsza ma zastać wyremontowane, tak by spełniało wszystkie normy. Jednak politycy Koalicji Obywatelskiej idą krok dalej i chcą by na lądowisku 24 godziny na dobę dyżurował śmigłowiec ratunkowy.

- Złożyłem poprawkę do budżetu państwa na kwotę 60 milionów złotych na zakup śmigłowca dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i budowę bazy- dyżurki dla pracowników LPR. Dzięki temu skróci się czas dotarcia do poszkodowanych między innymi w wypadkach drogowych. Nasz region radomski mocno się rozwija i ilość tych zdarzeń jest duża a może być jeszcze większa, gdy wybudujemy trasę S12. Wierzę, że wspólnie wszyscy posłowie zagłosują za tym pomysłem - mówi Konrad Frysztak poseł Koalicji Obywatelskiej.

Kciuki za powodzenia projektu trzyma prezydent Radosław Witkowski.

- Ta stacja byłaby ważnym elementem całego systemu ratownictwa medycznego. Jak mam nadzieję, że sprawy związane z ochrony zdrowia będą rozpatrywane poza podziałami politycznymi i taka baza w naszym mieście powstanie - mówi Radosław Witkowski.

Poprawka do budżetu będzie rozpatrywana na posiedzeniu sejmowej komisji finansów lub posiedzeniu Sejmu.