Darmowa utylizacja azbestu na terenie gminy Przytyk

i

Autor: pixabay

Darmowa utylizacja azbestu. To możliwe w gminie Przytyk

2023-09-27 11:57

To nie tylko ekologia, ale przede wszystkim zdrowie. W gminie Przytyk będzie można usunąć azbest na koszt urzędu. Gmina czeka na kolejne dofinansowanie tych działań, ale już dziś można zgłaszać taką chęć.

Wymiana takiego dachu wyjdzie na zdrowie a gmina za darmo odbierze azbest i go zutylizuje. Taką możliwość mają mieszkańcy gminy Przytyk. A co należy zrobić, żeby skorzystać z programu o tym Dariusz Wołczyński, wójt gminy:

Rok rocznie w miarę pozyskanych środków pomagamy mieszkańcom w utylizacji azbestu. Ja zawsze powtarzam moim mieszkańcom, że bez względu na to czy jest nabór czy nie zgłaszali się do urzędu gminy i zgłaszali taką chęć, ponieważ za jakiś czas pojawią się środki i będziemy mogli na nasz koszt mieszkańcom ten azbesty zutylizować.

- Jeżeli ktoś ma taką potrzebę już dziś może zgłosić ją do urzędu – dodaje Wołczyński:

Ważne jest, że jak już mieszkaniec gminy zdejmie ten azbest z dachu, to niech gdzieś go sobie złożyli, zabezpieczyli na jakieś palecie, a w momencie naboru po prostu podjedzie odpowiednia firma i go odbierze, utylizując na nasz koszt. Jednak tak jak mówię, tą chęć można zgłosić już dziś, a my wtedy będzie wiedzieć, gdzie azbest należy odebrać.

Więcej informacji na temat naboru można uzyskać w Urzędzie Gminy w Przytyku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE