Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Dodatek energetyczny - Gdzie skladać i komu przysługuje?

2022-09-26 11:46

Nowy dodatek jest przeznaczony dla mieszkańców korzystających z konkretnych źródeł ogrzewania. Jakich? O tym w artykule.

Radomianie mogą już ubiegać się o dodatek energetyczny. Wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Przypomnijmy, jest to forma rządowej pomocy dla osób które ogrzewają swoje domy m.in. drewnem czy olejem opałowym. Z dodatku mogą skorzystać również ci którzy używają gazu LPG o ile nie jest on z butli gazowej.

Ustawa nie przewiduje możliwości dopłaty dla tych mieszkańców którzy ogrzewają swoje domy gazem tzw. sieciowym, czyli inaczej gazem ziemnym z gazowni - Powiedział Marcin Gierczak, dyrektor radomskiego MOPS-u.

W zależności od źródła ciepła można otrzymać od 500 do 3000 tysięcy złotych:

  • 3 000 zł - w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyjątkiem drewna kawałkowego
  • 2 000 zł - w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy
  • 1 000 zł - w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia,piec kaflowy, zasilany drewnem kawałkowym
  • 500 zł – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest gaz LPG ze zbiornika gazu skroplonego

- Czytam na stronie radomskiego MOPS-u.

Dodatek przyznawany jest bez kryterium dochodowego, ale warunkiem jest zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Więcej informacji na temat dodatku energetycznego znajdziecie na stronie radomskiego MOPS-u.