Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu

i

Autor: Anna Wróblewska/UM Radom

Drugie boisko dla "Elektronika"

2022-01-27 12:57

Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiego boiska na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Ma ono - podobnie jak pierwsze - powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Uczniowie "Elektronika" zyskają nowe boisko. Miasto ogłosiło przetarg na budowę obiektu na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych na osiedlu Nad Potokiem.

To projekt z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, który wybrali mieszkańcy Radomia ​w ubiegłym roku. Pomysł zyskał najwięcej głosów radomian w kategorii instytucjonalnej.

Wcześniej, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, zostało wybudowane boisko piłkarskie. Teraz dzięki głosom radomian powstanie nowe boisko wielofunkcyjne, które będzie służyło zarówno uczniom szkoły, jak również mieszkańcom osiedla - powiedział wiceprezydent Radomia, Mateusz Tyczyński.

Boisko będzie miało wymiary 24x44 m i poliuretanową nawierzchnię. Powstanie też trzytorowa bieżnia, zakończona skocznią do skoku w dal. Wykonawca będzie miał też za zadanie zamontować oświetlenie, wyposażyć boisko w niezbędny sprzęt i zagospodarować teren wokół - czytamy na stronie radom.pl

Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wybudowanie boiska.