Trwa nabór do programu IN VITRO dla Radomia

i

Autor: pixabay

ZDROWIE

In vitro dla Radomia – trwa nabór do programu

2024-04-17 11:58

To szansa dla par mających trudności z zajściem w ciąże. Trwa nabór do projektu in vitro dla Radomia. Z dofinansowania zabiegu będzie mogło skorzystać 65 par.

To wszystko w ramach zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Program skierowany jest do osób od 20 do 40 roku życia mieszkających na terenie Radomia. - Ta metoda jest szansą na posiadanie potomstwa dla par, gdzie wszystkie inne metody już zawiodły-mówi lek. ginekolog Monika Bator-Gregorczyk z kliniki przy ulicy Sedlaka w Radomiu, która realizuje program na terenie miasta:

Często są to pary, które mają wieloletni wywiad w kierunku leczenia niepłodności. Zazwyczaj są to konsultacje w różnych klinikach, przychodniach. Takie pary przeszły już różne koncepcje leczenia, tylko że nadal nie ma dziecka. Ja swoim pacjentom staram się przedstawić to wszystko matematycznie, czyli w przypadku konkretnej pary procedura inseminacji ma skuteczność taką i taką, w przypadku in vitro taką, niepodejmowanie leczenia dają taką, czyli pary muszą sobie wybrać matematycznie, co będzie dla nich lepsze.

W Radomiu program leczenia niepłodności metodą in vitro będzie realizowany na terenie miasta po raz drugi. W 2023 r. zakwalifikowano do niego 25 par. Wszystkie miejsca przewidziane w programie zostały wykorzystane. - Mieliśmy wtedy naprawdę bardzo dobre wyniki – dodaje Bator – Gregorczyk:

Możemy być dumni, że jesteśmy w czołówce miast, które prowadzą takie programy. Działania prowadzone w zeszłym roku zakończyły się dużym sukcesem. Było 25 miejsc i wszystkie te miejsca zostały wykorzystane. W efekcie mamy 9 ciąż klinicznych i trzy ciąże biochemiczne. Mamy 18 transferów i skuteczność na transfer 67%. Normalna skuteczność In Vitro to około 30-40% więc w Radomiu jest wyjątkowo duża.

Kwalifikację do programu prowadzone są w każdy wtorek w klinice przy ul. ks.prof. Włodzimierza Sedlaka 4/6/8.